Horotábor 1. turnus 2023

1. turnus lezeckého tábora, probíhající v týdnu od 8. 7. do 15. 7. 2023

Již tradiční týden plný lezení, her, běhání v přírodě a všech aktivit, které nás baví a jsou se skalami spojeny. S dětmi se věnujeme nejen lezení jako takovému, ale i technice jištění, bezpečného pohybu ve skalách, uzlování, zdravovědě, orientaci v mapách a lezeckých průvodcích, hraní her, běhání, pokřikování... prostě všemu, k čemu se ve městě člověk tak snadno nedostane a zároveň mu to moc prospívá :). Vzhledem k výběru lokality se kromě zásad ochrany skal věnujeme ve volných chvílích i zajímavostem z historie (ať už vyprávěním či filmy). 

Letos se vydáme stejně jako minulý rok do skal na severu, konkrétně skalních oblastí Tisá, Ostrov, Rájec, Sněžník, Špičák... prozkoumáme, co se dá! 
Ubytováni budeme v Kempu pod Císařem,  kde máme letos pronajatou chatu Himmelreich. Večeřet budeme také tam. Snídaně společná, k obědu svačinka do skal, pití dostatek. 

Cena horotábora je 5.500,- (2.000,- záloha předem, zbytek do začátku prázdnin). Záloha slouží jako rezervace místa a pro pokrytí příprav, pokud nenastane vážný a předem ohlášený důvod, je jako taková nevratná. Pokud bude horotábor zrušen z důvodu vládních opatření, vracíme částku taktéž bez zálohy. 


Předběžně potvrzení účastníci: Amálka Klimová, Lukáš Kočí, Adina Lachmanová, Zuza Macháčková, Eva Matoušková, Bartoloměj Mikeš, Honzány ml. Novotný, Ondrány Novotný, Jaroslav Petečel, Julie Pikkelová, Anička Ratajová, Alena Svobodová

Podobné kurzy, které by se vám mohly líbit