Naši instruktoři

Majda Machalická

Majda Machalická

Poprvé okusila pocit ze zdolaní skály v roce 2004 a už jí to zůstalo. Lezení ji baví a ráda přenáší nadšení i na ostatní, ať už děti či dospělé. Učení se věnuje od roku 2010. Jejím heslem je, že lézt umí každý, stačí jen chtít a snažit se! Momentálně je i naší neochvějnou "horosekretářkou".

Alex Fraňková

Alex Fraňková

K lezení se dostala ve 12 letech a v letech 2017 a 2018 byla členkou české reprezentace v lezení na obtížnost. Teď nejraději tráví čas ve skalách, konkrétně na českém pískovci, a mimo lezení se závodně věnuje také skyrunningu. Má za to, že dobrý pocit po tvrdém tréninku je ta nejlepší odměna.

Denisa Svobodová

Denisa Svobodová

Je chytrá jako opice a taky tak leze. Její rady si chcete zapsat za uši - pomohou Vám k řešení problému bez ztráty stylu a ladnosti.

Honza 'Šedý Vlk' Šabata

Honza 'Šedý Vlk' Šabata

Zkušenosti jsou v lezení zásadní, a těch má Honza opravdu na rozdávání. Jeho trpělivost a kladný vztah k dětem je obdivuhodný a proto si ceníme, že takového zkušeňáka u nás máme.

Šárka Pavlatová

Šárka Pavlatová

Koncentrace, duševní vyrovnanost, překonávání vlastních limitů. Lezení pro mě znamená únik od reality do míst, kde bojuji sama se sebou. Do míst, kde se učíme důvěřovat jak sami sobě, tak parťákovi, který nám dole kryje záda.

Tereza Jaroměřská

Tereza Jaroměřská

Na lezení ji nejvíce učarovalo spojení kreativity, myšlení a pohybů, s jejichž pomocí se dá zdolat i zdánlivě nezdolné, a to se také snaží ukázat i dětem v hodinách.

Míša Adámková

Míša Adámková

Instruktor horolezectví Českého Horolezeckého Svazu - HAL. Instruktor skalního lezení RCI. Instruktor sportovního lezení SCI. Proto Míša vede naše kurzy lezení na skalách nebo tréninky dospělých.

Kačka Machalická

Kačka Machalická

Její silnou stránkou je práce s dětmi. Hry sype z rukávu jako nic a nudit se s ní opravdu nebudete. Poradí, pomůže, nadchne.

Hanka Klečková

Hanka Klečková

Už od malička leze v naší horoškole - při instruktorování je na ní spoleh. Na všech akcích ji najdete pomáhat v prvních řadách.

Petra Řeháčková

Petra Řeháčková

Lezení všeho druhu mě nesmírně baví a taktéž práce s dětmi. Není hezčí radosti než vidět, že mladá generace směřuje tím správným směrem. A o to se na svých hodinách také snažím.

Káťa Průšová

Káťa Průšová

K lezení jsem se dostala v roce 2013. Nadchlo mě, že tento sport není ani tolik o překonávání ostatních lezců a těžkých cest jako o překonání sebe sama. Navíc atmosféra v lezecké komunitě je nezaměnitelná. Vždyť i samotné "navázání přátelství" je lezecký pojem.

Juráš Šefl

Juráš Šefl

Juráš je "guru" naší horoškoly. Aktivně leze od roku 1997. Absolvoval FTVS v Praze se specializací na sportovní lezení. Instruktorem je od roku 2002 a Horoguru založil v roce 2006 ještě pod názvem "Horoškola.info". V roce 2015 se stal mezinárodním horským vůdce UIAGM a tím také rozšířil naši nabídku kurzů do skal a hor po celém světě.

Honza 'JJ' Jeliga

Honza 'JJ' Jeliga

Aktivně leze již 15 let, během kterých sbíral zkušenosti jak na skalách všeho druhu tak na mnoha českých i mezinárodních závodech. Věnuje se především výkonnostním aspektům lezení, což se odráží v jeho přístupu při práci instruktora.

Kuba Skočdopole

Kuba Skočdopole

Nejhodnější instruktor, skvělý při práci s dětmi a trpělivý se staršími. Kde je třeba pomocné ruky, tam ho většinou najdete.

Bětka Malošková

Bětka Malošková

Jako zasloužilý Horoguru člen se přesunula na stranu instruktorskou s lehkostí a zápalem jí vlastním. Své dovednosti a znalosti předává dál s neutuchající energií, kterou jí může leckdo závidět.

Radka Šerclová

Radka Šerclová

Lúca Trantinová

Lúca Trantinová

Potkat jste mě mohli na všech stěnách v Praze, učím totiž už od roku 2007. Nenápadně vedu děti, juniory i dospělé k tomu, aby si užívali mé "líné" lezení. Přesto z vás dokážu dostat maximum a posouvat vás dál. S technikou ode mě pro tebe nebude žádný boulder příliš těžký a žádná cesta nelezitelná!

Hanča Šlampová

Hanča Šlampová

Lezení se věnuji od 14 let. Baví mě na něm různorodost pohybu a kreativita, kterou nám lezecké cesty mohou přinést. Na kroužcích se snažím o to, aby děti i dospělé lezení bavilo, a abych jim předala co nejvíc ze svých zkušeností.

Marin Jeliga

Marin Jeliga

Radek Hyvnar

Radek Hyvnar

Lezení je pro něj zábavou, radostí i životní náplní, stejně tak i zdravý životní styl, překonávání překážek a posouvání vlastních hranic. Usiluje o zdokonalení lezeckých technik u sebe i u ostatních. Hlavní je pro něj si lezení naplno a pořádně užít!

Vladimíra Staňková

Vladimíra Staňková

Jen těžko se mi vybaví větší nádhera než se na vršku dívat na všechny ty další majestátní pískovcové věže, větší romantika než dostat pusu po dolezu při západu slunce a větší dobrodružství než po celodenním lezení několikasetmetrové cesty zakončit druhý den zdoláním jeskynního komína. Lezení mi přináší nevšední zážitky i kamarádství pevná jako žula. V Horoguru se k němu navíc přidává práce s dětmi, má další velká záliba.

Nora Dušková

Nora Dušková

Lezení se pro mě stalo číslo jedna a to hlavně kvůli jeho různorodosti. Mám ráda, že to není o překonávat někoho, ale především sama sebe. Nejvíc si užívám lezení venku na písku. Jsem ráda, že mám tu možnost ukázat tenhle úžasný sport i těm nejmenším dušičkám a naučit je tak něčemu, co mě samotnou naplňuje.

Thomas Kroa

Thomas Kroa

S lezením začal v Horoguru ve svých devíti letech. Věnuji se převážně sportovnímu lezení na umělých stěnách a závodění. Ale samozřejmě když je příležitost, tak lezení na skalách neodmítnu:-)

Anežka Rüklová

Anežka Rüklová

Na lezení miluju asi nejvíc atmosféru, kterou kolem sebe lezci vytvářejí, a tu obrovskou rozmanitost kterou tenhle sport má. Chcete lézt na skalách, na umělé stěně, po městské zástavbě, nebo vás to táhne do hor? Chcete lézt na laně, nebo jít trénovat na boulder? Možností je opravdu mnoho, a to i pak při samotném lezení, kde se snažíte přijít na to, jak si s cestou poradit. A strašně moc ráda tohle moje nadšení předávám dál a mám obrovskou radost, když se to podaří.

Markéta Sýkorová

Markéta Sýkorová

S lezením Markét začala ve 12 letech právě u nás v Horoguru a už tehdy se do tohoto sportu plně položila. Prošla si jak naším Horokroužkem, Horoškolou, tak tréninkem a dnes kromě učení dětí také závodně leze. Sama ráda posouvá hranice osobních možností jak na umělé stěně, tak i ve skalách. Baví ji práce s dětmi a vždycky je schopná a nadšená dobře poradit a pomoct na cestě ke zlepšení.

Jakub Mirovský

Jakub Mirovský

Bouldrista samouk. Znáte ty příběhy lidí, kteří se sami naučili na klavír hrát sonáty? Já tohle měl s boulderingem. Základy lezení mi dalo Horoguru, finesy a tríčky jsem si vyladil sám. Na boulderu vás naučím skoky a dynamiku, ale na laně mě strčíte do kapsy. Troufáte si?

Ondra Čermák

Ondra Čermák

S lezením jsem začal v 6 letech a od té doby je mou srdeční záležitostí. Ať už venku nebo vevnitř, je to pro mě odreagování, při kterém zapomenu na okolní svět a starosti. Za ničím se neženu a jen si užívám radost z pohybu a z pocitu překonání sebe sama. Horoguru mi umožnilo vyrůst, a to nejen jako lezci, ale i osobnostně. Je to parta skvělých lidí, kde je přátelství pevnější než skála.

Jonatan Keller

Jonatan Keller

Sportuju od malička nicméně k lezení jsem se dostal až když mi bylo 17 a od té doby šly ostatní sporty stranou:-) S dětmi a mládeži přes rok i v létě pracuji už 7 let. A pořád mě to baví!

Lucka Bohuslavová

Lucka Bohuslavová

Kryštof Skřipský

Kryštof Skřipský

a ten nejlepší z nejlepších!

a ten nejlepší z nejlepších!